Říjen 2018

6. album Head Above Water vyjde v únoru 2019

31. října 2018 v 17:46 | Bad Girl |  Novinky a články
POTVRZENO! Během interview na stanici KOST 103.5 s Ellen K Avril potvrdila, že 6. album se bude opravdu jmenovat Head Above Water a vyjde v únoru příštího roku! Také zmínila písničku Warrior. Je hrozně super, že se konečně Av ukázala v radiu. Přesně něco takovýho bylo pro tuhle éru potřeba. Celý rozhovor si můžete poslechnout níže. Pokud byste zaschlechli ještě něco zajimavého a stálo by to za zmíňku, napište to do komentářů :-) Příště se můžete těšit i na fotky z radia.


Just Jared Halloween Party, West Hollywood (27.10.2018)

29. října 2018 v 19:32 | Bad Girl |  Paparazzi 2018
Máme tu další nové fotky, tentokrát z příchodu na halloweenskou party, kterou pořádal Just Jared. Avril byla převlečená za pirátku a přiznám se, že jsem to na první pohled nepoznala :-D Až po bližším zkoumání mě to trklo. Ale kostým je to roztomiloučkej :-D Fotky jsou jen z příchodu, ze samotné akce bohužel ne. Očekávám, že Avril se objeví letos ještě v nějákém kostýmu. Vždycky mívala soukromou párty s přáteli, takže očekávám ještě jednu převlečenou Avril :-D :-)

Update: 1.11.2018 7:30

01 06

Los Angeles, Kalifornie (24.10.2018)

27. října 2018 v 15:36 | Bad Girl |  Paparazzi 2018
Po delší době se objevily nové paparazzi fotky. Avril o fotografy neprojevovala moc velkej zájem - tohle jsou prostě jedny z těch nesluníčkovejch fotek :-D a je jich jen pár. Ale zase se mi líbí, jak je tady Avril oblečená. Je to zas trochu něco jinýho než jsme viděli předtím, když vyšla do ulic, což ona moc často nedělá (bohužel :-D).

Update: 29.10.2018 7:15


Verze #43

25. října 2018 v 16:00 | Bad Girl |  Designy
Překvápko! Minulý Head Above Water design tu vydržel jen měsíc a pár dní k tomu. Mě se hrozně rychle okoukal, a když se objevily ty nové fotky pro Billboard, musela jsem něco vytvořit. Vlastně jsem udělala asi tak čtyři designy, ale nakonec jsem vybrala tenhle. Strávila jsem nad ním nejvíc času a hlavně co se týče barev, tam je to docela změna oproti těm předešlým černobílým a tmavým. Není to nic převratnýho, ale chvilku tu snad pobude :-)

Plný náhled | Od 24.10.2018 do __.__.____

Avril Lavigne Opens Up About Her Battle With Lyme Disease Influencing 'Head Above Water'

23. října 2018 v 16:45 | Bad Girl |  Rozhovory
Zatím to poslední, co mi zbývá přidat je tohle video od Billboard (fotky zde, rozhovor zde). Avril tam krátce mluví o tom, jak napsala Head Above Water a co pro ni tahle písnička znamená a měla znamenat pro ostatní. Vlastně všechno už to víme, ale je fajn to slyšet i z jejích úst :-) A mimochodem jí to tam strašně sluší!


Rozhovor pro Billboard z 18.října 2018

22. října 2018 v 16:11 | Bad Girl |  Novinky a články
Jsem hrozně ráda, že se s tímhle rozhovorem nemusím drbat. Jako, mě překládání baví, ale když jsem si ho začala číst, je to napsaný tak jak je to napsaný a díkybohu ho přeložila už Peggy, takže tímto bych jí za všechny fanoušky poděkovala :-) Už i tak se to blbě čte, je to napsaný fakt divně - viz. vyjádření překladatelky. Ale co z toho rozhovoru vlastně plyne? Vlastně se tam nedozvídáme nic šokujícího, ale hrozně se mi líbí, jak je tam popsaná ta Avrilina část osoby, která prostě nikdy nedospěje. Ta hrává, která na všechno kašle a užívá si. Ona sice dospěla, ale tohle v ní pořád žije
________________________________________________________________________

Zpráva od překladatelky - Peggy: Ten článek není dobrý. Je tak zdlouhavý, napsaný velmi afektovaným způsobem, autorka očividně studovala žurnalistiku. O Avril jako o člověku očividně nic nevěděla. (Nehaním ji, nepíše "špatně", jen je tenhle článek místy otravný.) Některé výrazy jsem musela dlouho hledat, dokonce jsem i překládala výrazy z francouzštiny :D Nicméně, závěr už je lepší, ten se mi líbí. Přeložila jsem to jako výzvu, protože je to velký a důležitý článek - ten časopis je uměle významný a už je tomu dlouho, co o Avril takto psali. A taky jsem se těšila, až všem řeknu, jak hrozný ten článek (hlavně jeho první půlka) je! :D To byla velká motivace. Děkuji Envy (North), bez jejíž pomoci bych 3 odstavce ani mentálně nezpracovala, natož abych je přeložila.

Doma u Avril Lavigne, která je konečně zpět (a rozhodně připravená slavit)

Zasraná princezna ve svym zasranym zámku. [Pozn. překl.: "motherfucking princess".]

"Princezna Avril Lavigne", jak sama sebe jmenovala v jejím singlu číslo jedna z roku 2007, "Girlfriend".

Zámek - dům v tudorském stylu v prestižní obytné čtvrti Los Angeles - je tím jediným, o co se Lavigne starala od konce svého turné v roce 2014.

Pár týdnu před vydáním "Head Above Water", jejím prvním singlem za poslední čtyři a půl roku, Lavigne sedí pod stropem výšky katedrály v jejím domácím studiu. Je to ten samý pokoj, kde během doby, kdy jí nebyla věnována pozornost, nahrála většinu alba, které má v plánu vydat na začátku roku 2019.

To, že je mnoho jejích písní je o večírcích a taky "lawn jockey" [pozn. překl.: doslova "zahradní žokej", obdoba zahradního trpaslíka] Jacka Danielse, který mě přivítal u dveří, naznačovalo, že skončíme u skleničky whiskey, nebo alespoň růžového vína, které jsem na návrh jejího publicisty přinesla. (Avril Lavigne pije růžové víno?) Ale Avril Lavigne místo toho usrkává svou upravenou vodu s elektrolyty a vitamínem C, bojujíc se sezónními alergiemi. Z jejího místa na obrovské šedé rozkládací pohovce (Avril Lavigne má rozkladací pohovku?), prozrazuje, že namalovala většinu obrazů, které visí v otevřené hale a ukazuje mi růžový deník v pobožném duchu, který dostala od své matky. Pod denními modlitbami, které nadepisují každou stranu, jsou kytarové štítky a ambiciózní seznam věcí, které jsou potřeba udělat, napsaný Lavigniným hravým rukopisem: "Dokončit album. Vybrat single. Natočit video. Zubař."

Všechno je to tak... dospělé. Což je zařazení, na které Avril ještě nedávno v jejím albu z roku 2013, "Avril Lavigne", zanevřela. Stála si v "petrpanovských" peckách jako "17" a "Rock N Roll" za tím, že "to stále milujeme". ("To" nejspíše odkazuje na Lavigninu zálibu v textech o spontánním pití přes den.) Mezi tím, co bylo tenkrát, a vydáním "Head Above Water", jsme o Lavigne slyšeli jenom párkrát. Když se ukázala v Good Morning America v létě 2015, aby sdělila, že u ní byla diagnostikována lymská borelióza, když se rozvedla s frontmanem skupiny Nickelback, Chadem Kroegerem, později toho roku, a když jí Taylor Swift pozvala s sebou na pódium v San Diegu, jako součást série vystoupení s jinými obdivuhodnými ženami, na svém světovém turné "1989", aby si zazpívaly Lavignin tehdy třináct let starý debutový singl "Complicated". Lavigne řekla, že si v jedné chvíli dokonce pomyslela, že už nikdy nebude dělat muziku.

A opravdu, tato klidná, 34letá žena, sedící přede mnou na svém semišovém gauči, nevypadá vyloženě připravená to roztočit. Když mi říká, jak nadšená je, že může vypovědět tento příběh, ta slova jsou podávána její apatickou, pomalou mluvou, stávkující v jejích ústech panenky, jako dítě vedené muzeem s rukama za zády. Chce zasraná princezna vůbec ještě svou korunu? Kdo přesně by byli její přisluhovači, kdyby se rozhodla se jí zmocnit? A proč před čtyřmi lety zmizela?


Photoshoot #4 Billboard

21. října 2018 v 13:50 | Bad Girl |  Photoshooty 2018
Po návratu tu na mě čekalo ale krásný překvapení! :-) Tohle byla jedna z těch dalších věcí, co mi v tomhle comebacku scházelo - photoshooty a rozhovory. A teď už jsem teda myslím maximálně spokojená :-) Avril zdobí říjnovou Billboard obálku. Vím, už jste určitě slyšeli, viděli, přečetli. A proto mě hrozně zajímá, jak se vám tenhle naprosto úžasnej photoshoot líbí, protože já si ty fotky projíždím pořád dokola a nemůžu se vynadívat. Krom toho, že Avril prostě nestárne - zažitej fakt, a tady je další důkaz - mají ty fotky úplně tu atmosféru babího léta. A já tyhle fotky miluju, tak jsem ráda, že má Avril taky takový. V příštího dnech čekejte ještě video a překlad rozhovoru :-)

04

Holidays

17. října 2018 v 9:03 | Bad Girl |  Oznámení a info
Odjíždím zítra pryč a budu mimo internet. Vše doplním přítí týden, až se vrátím. Očekávám, že se s novinkama během mé nepřítomnosti roztrhne pytel, jak to tak bývá :-D Ale nebojte, všechno doženu.

A jedna malá zajímavost. Během vystoupení Hond Stage byla prý odzpívaná ještě jedna neznámá písnička z 6. alba a venku bude co nevidět. Informace pochází od fotografa, který byl přítomen (fotky zde). Takže tohle je jen klid před bouří.. :-)

Honda Stage, iHeartRadio, Los Angeles

16. října 2018 v 8:02 | Bad Girl |  Akce 2018
Tyhle krásný, dechberoucí fotky se objevily krátce po uveřejnění videa. Já moc doufám, že se průběžně dočkáme i dalších. A musím podotknout, že se mi tady hrozně líbí Avrilin outfit. Sice už to říkám podruhé, ale fakt jí to tady slušelo :-D :-)

Update: 23.10.2018 16:46

04

“Head Above Water” (Live from Honda Stage at Henson Recording Studios)

15. října 2018 v 17:19 | Bad Girl |  Koncerty a akce 2018 - 2019

Moje prosby v minulém článku byly očividně vyslyšeny, protože chvíli na to se objevilo video z vystoupení z Henson Recording Studios s další živou verzí Head Above Water. Když jsem poprvé uviděla ten náhled videa, myslela jsem, že je to z roku 2006 - to prostě ty vlněný vlasy :-D. A ono to jen Avril opět v celé své kráse. Asi někde kolem 3. minuty (v mé oblíbené části písničky) tak tam to vytáhla na dokonalost. Hrozně jí to sluší a odzpívala to skvěle. Přesně o něčem takovém jsem mluvila. Konečně se to alespoň někam pohnulo :-) A jak se vám tohle vystoupení líbí?